Autentyczne i Niezależne Forum Biblijne

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2016-01-21 19:22:35

Datsun
Zbanowany
Dołączył: 2016-01-21
Liczba postów: 6
Windows 7Chrome 47.0.2526.111

Witajcie forumowicze

Witajcie
Na forach dyskusyjnych pisuję od wielu lat i jestem osobą wierzącą i nawróconą. Zauważyłem, że wielu świadków oraz byłych świadków Jehowy pisuje na różnych forach internetowych gdzie często nie są rozumiani, a wręcz obrażani. Postanowiłem w zeszłym roku jesienią założyć forum gdzie kierunek jego jest ewangeliczny i przestrzegane są wartości chrześcijańskie. Regulamin ma chronić przekonania każdego człowieka, a jedynym wyznacznikiem ma być Pismo Święte.
Zapraszam:

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

Offline

#2 2016-01-22 12:03:22

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
Windows XPFirefox 43.0

Odp: Witajcie forumowicze

Witaj, skąd pomysł na Twój motoryzacyjny nick?

Offline

#3 2016-01-22 22:31:07

Datsun
Zbanowany
Dołączył: 2016-01-21
Liczba postów: 6
Windows 7Chrome 47.0.2526.111

Odp: Witajcie forumowicze

Witaj
Jakoś tak mam sentyment do lat osiemdziesiątych   [dblpt])

Offline

#4 2016-01-23 08:00:31

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
Windows XPFirefox 43.0

Odp: Witajcie forumowicze

Czy ta firma jeszcze istnieje?

Offline

#5 2016-01-24 14:58:54

Datsun
Zbanowany
Dołączył: 2016-01-21
Liczba postów: 6
Windows 7Chrome 47.0.2526.111

Odp: Witajcie forumowicze

Istnieje jak najbardziej ale pod marką Nissan

Offline

#6 2016-01-24 16:40:25

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
Windows XPFirefox 43.0

Odp: Witajcie forumowicze

Miałeś takiego?

Offline

#7 2016-01-24 18:59:12

Datsun
Zbanowany
Dołączył: 2016-01-21
Liczba postów: 6
Windows 7Chrome 47.0.2526.111

Odp: Witajcie forumowicze

Wtedy gdy były Datsuny to widziałem je jako dziecko tylko na prospektach samochodowych. Ale obecnie jeżdżę Nissanem Pickupem. Datsuny to typowe pickupy  [dblpt]papa[dblpt]

A na tym forum to co porabiacie?

Offline

#8 2016-01-24 21:40:35

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
Windows XPFirefox 43.0

Odp: Witajcie forumowicze

Tak sobie grzecznie siedzimy i czasem ktoś coś napisze. Nawet nie ma kogo zbanować.

Offline

#9 2016-01-25 17:25:18

Datsun
Zbanowany
Dołączył: 2016-01-21
Liczba postów: 6
Windows 7Chrome 47.0.2526.111

Odp: Witajcie forumowicze

To spokojnie tutaj macie.
[dblpt])
Ja na swoim forum ciągle kogoś banuję, bo zamieszczają ludzie reklamy np. kurtek zimowych w dziale "Jezus Chrystus" itp.
Fatigatus, a Ty jesteś śJ lub ewentualnie byłeś?
Przepraszam, że pytam bo po nicku nie rozpoznaję. Chyba, że jesteś Zibi  [dblpt]P
Pozdro.

Ostatnio edytowany przez Datsun (2016-01-25 17:27:01)

Offline

#10 2016-01-25 22:34:25

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
Windows XPFirefox 43.0

Odp: Witajcie forumowicze

Tak to ja, Zibi..Taka mala konspiracja..

Offline

#11 2016-01-26 15:52:03

Datsun
Zbanowany
Dołączył: 2016-01-21
Liczba postów: 6
Windows 7Chrome 47.0.2526.111

Odp: Witajcie forumowicze

Zibi jakoś lepiej pasuje   [dblpt]dumny[dblpt]

Offline

#12 2016-01-26 22:02:00

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
Windows XPFirefox 43.0

Odp: Witajcie forumowicze

Moze zmienię na Zibi..

Offline

#13 2018-09-13 19:49:42

sabekk
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-11
Liczba postów: 2
WindowsChrome 68.0.3440.106

Odp: Witajcie forumowicze

Datsun napisał/a:

Witajcie
Na forach dyskusyjnych pisuję od wielu lat i jestem osobą wierzącą i nawróconą. Zauważyłem, że wielu świadków oraz byłych świadków Jehowy pisuje na różnych forach internetowych gdzie często nie są rozumiani, a wręcz obrażani. Postanowiłem w zeszłym roku jesienią założyć forum gdzie kierunek jego jest ewangeliczny i przestrzegane są wartości chrześcijańskie. Regulamin ma chronić przekonania każdego człowieka, a jedynym wyznacznikiem ma być Pismo Święte.
Zapraszam:

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php

Zachęcony taką deklaracją postanowiłem odwiedzić reklamowane przez Marcina (Datsun) forum.  Czy tak się rzeczy mają, jak je opisuje.?
Na "dzień dobry" dostałem...



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 380#p24309
Iliad
"Jeżeli ktoś jest ślepo zapatrzony w "kanał łączności", to dla takiego niestety ŻADNE argumenty nie będą mocne."



"ślepo zapatrzony w "kanał łączności"". Już nie mówiąc, że "ślepo zapatrzony" w takim kontekście to zwykła inwektywa, to jednak co do reszty Marcin powyżej zapewniał, iż regulamin "ma chronić przekonania każdego".  Spytałem zatem: "Proponujesz rozmowę na poziomie piaskownicy?"
Za chwilę dostałem takim tekstem:



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 390#p24327
Iliad
"Ty zaś i Twoi nauczyciele, próbujecie być jednak mądrzejszy od niego w kwestii kształtu narzędzia na którym Chrystus umarł.  :roll: Trochę pokory by nie zaszkodziło..."



Co to ma do rzeczy w kontekście naszej rozmowy? Czy to w ogóle jest jakiś argument? No i: "Trochę pokory by nie zaszkodziło...."
Powyżej Marcin zwracał uwagę, że spotkał się z "niezrozumieniem wobec SJ, a wręcz obrażaniem". Gdy zatem napisał, że na jego forum "regulamin ma chronić przekonania każdego człowieka", no to wydawać by się mogło, że Datsun, jako administrator i deklarator powagi regulaminu, przynajmniej trzyma takie rzeczy w ryzach. Cóż zatem mogłem odrzec, widząc do czego to zmierza: "Nie jest to przedmiotem naszej dyskusji, wyjdź z piaskownicy." No i za chwilę poleciało, tym razem Marcin...



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 400#p24333
Datsun
"A ja Ciebie proszę abyś rzetelnie i merytorycznie wypowiadał się w temacie i nie sugerował, że Ilyad jest w jakiejś piaskownicy."



Wygląda zatem na to, że sugerowana mi "ślepota" czy "próbowanie być mądrzejszym", jak zarzut o brak "pokory" nie są już żadnymi sugestiami sprowadzającymi rozmowę na zaniżony poziom, ale moja reakcja już takią sugestią ma być. No trzeba przyznać, że moderowanie Marcina kieruje się niezwykle szerokim kątem widzenia, skoro dostrzegł tylko jedną sugestię, tą z mojej strony. Dalej Datsun kontynuuje:



Cytat:
Datsun
"Ty i Twoi nauczyciele nie potraficie wyjaśnić nauk, które imputujecie ludziom. Gdyby Pan Jezus umarł na palu, a nie na krzyżu to zachowałyby się jakieś wczesnochrześcijańskie dowody na taką teorię. Na tym forum próbujesz "wcisnąć zwyczajny kit", że cały świat chrześcijański w jakimś momencie zaczął jak na zawołanie i to bez wyjątku wierzyć w "kłamstwo", że Pan Jezus umarł na krzyżu, a nie na palu. Nie przedstawiłeś żadnych racjonalnych dowodów oprócz "niby coś tam"."



"wciskać kit"... to fraza raczej z niższej półki, za cel mająca chyba tylko zirytować adwersarza. Na spokojnie zatem odparłem...



Cytat:
sabekk
"A wydawało mi się, że rolą administratora jest utrzymywanie dyskusji na merytorycznych torach dyskusji. Ja rozumiem, że masz swój pogląd, ale jako admin wyrażając go powinieneś mnie raczej bronić przed podobnym tonem, a nie go eskalować. Rozmawiają ze sobą dwa różne poglądy. Jeśli nie będą zachowywać w stosunku do siebie przynajmniej pozorów, no to temat skończy w piaskownicy a ty, widząc twe nastawienie, będziesz za to winił mnie. Nie wiem po co regulamin wstawiałeś na to forum. "


Cytat
Datsun
"Pouczasz kogoś o tym, że pisze w złym tonie i jednocześnie do innych walisz aby "wyszedł z piaskownicy". To normalnie jakaś hipokryzja, nic więcej...
Nie zacietrzewiaj się, że ktoś nazywa to "wciskaniem kitu", bo inaczej tego nazwać po prostu nie można."


Cytat:
sabekk
"Reakcja na inwektywy nie jest hipokryzją. Hipokryzją byłoby, gdybym to ja pierwszy zaczął po nie sięgać.
No wiesz... po prostu dajesz mi w ten sposób przyzwolenie na takie samo traktowanie ciebie. No więc jak tam sobie chcesz piaskownicę, no to niech będzie piaskownica..."



A zatem Datsun mówiąc "Nie zacietrzewiaj się, że ktoś nazywa to "wciskaniem kitu"" daje do zrozumienia, że dobrze rozumie chamsko/hejterski oraz prowokujący charakter swej wypowiedzi. Myślę, że był to przełomowy moment w którym Datsun wyraźnie pokazał o co chodzi w jego moderowaniu, ale i w celach forum. Celem jest "jeżdżenie" sobie po osobach mających inny pogląd niż administrator Marcin.  Jednocześnie będzie bronił takiej postawy u tych, co w swym nastawieniu do SJ prezentują podobną narrację. Byłem już tego pewny po braku reakcji Datsuna na taki oto tekst w tym temacie:



Cytat
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 450#p24434
tadeusz2904
"Wypchaj się falko, durnia z siebie robisz czy z kogoś."



Co zatem z tymi zapewnieniami powyżej, jakimi Marcin zapraszał na swoje forum? No cóż... jak mu powiedziałem - "No więc jak tam sobie chcesz piaskownicę, no to niech będzie piaskownica..." - tak też i zacząłem robić, kierując się "mottem" Datsuna - "bo inaczej tego nazwać po prostu nie można". Byłem bardzo ciekawy, jak zacznie reagować administrator/mederator Marcin/Datsun. Okazja ku temu nadarzyła się stosunkowo szybko. Wybrałem sobie łatwy cel, no i jak to w piaskownicy... salwa poszła:



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =20#p24788
sabekk
"(...) Dlatego też idąc tokiem myślenia @koguta powiem ci co zrobię. Otóż jeśli mi się on tylko pojawi w tamtym temacie, to go przy wszystkich wyniosę na kopach, tak dla przykładu (...)"



Długo czekać nie musiałem. Moja deklaracja musiała się najwyraźniej Datsunowi "spodobać". Dalej poszło to już tak:



Cytat
Datsun
"Co zrobisz?
Patrz aby Ciebie na kopach stąd nie wynieśli.  :roll: "Przy wszystkich"."


Cytat
sabekk
"stąd, czy w tamtym temacie?  [sred]) Przecież sam jesteś zwolennikiem nazywania rzeczy w sposób taki... jaki musisz, jeśli czegoś inaczej nazwać nie możesz. No więc inaczej nie mogę określić tego, co w tamtym temacie z nim zrobię, jeśli się w nim tylko pojawi. Jeśli za sposób mej ekspresji, od którego sam nie stronisz, grozisz mi: "stąd"..."


Cytat
Datsun
"Nie wyobrażaj sobie, że będziesz stąd kogoś "wykopywał", bo Twojej bezczelności zaczyna być już tutaj dosyć."



"dosyć bezczelności"? A co z tekstami typu "ślepo zapatrzony w "kanał łączności"", "Trochę pokory by nie zaszkodziło",  "próbujesz "wcisnąć zwyczajny kit"", no i dosadne "Wypchaj się falko, durnia z siebie robisz czy z kogoś.", po którym i ja w wyniku braku reakcji Datsuna zacząłem pozwalać sobie również dosadnie? Ano najwyraźniej wygląda na to, że wszystko zależy w którą stronę ta owa bezczelność leci.  No niemniej jak powiedziałem tak też zrobiłem, gdy tylko Grzegorz55555 "wychylił się zza winka".



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =10#p24831
sabekk
"(...) Innymi słowy dołączyłeś do grona zwykłych kłamców i oszczerców, takich jak Jarek. Już ze względu na wrażliwość Tadeusza nie będę wycierał tobą podłogi (...)"





W międzyczasie dostrzegłem coś ciekawego. Otóż Datsun nie ma najmniejszego problemu w odczytywaniu charakteru pewnych wypowiedzi:



Cytat
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 961#p13788
gdansk
"Co prawda ludzie ci piszą na forach czy nawet ostatnio zrobili jakąś śmieszną manifę ale generalnie sami nie wiedzą czego chcą, wierzą w co im się podoba na zasadzie wpajanych przez boga tego świata zasad "róbta co chceta" i że każdy jest wolny i może robić sobie co chce."


Cytat
Datsun
"To zwykłe chamstwo pojawić się gdzieś, nawet nie przywitać i obrażać wszystkich wokół. Nikt nie nauczył nigdy kultury?"



A co z wypowiedziami jakie cytowałem wcześniej kierowane w moją stronę? To już nie było pozbawione kultury chamstwo mające na celu obrazić? Te deklaracje Datsuna w pierwszym post, jakim zapraszał do siebie to jakaś farsa.
No cóż... skoro "nauczyłem się" już rozmawiać językiem forum Datsuna, językiem przez niego akceptowanym, przeszedłem do kolejnego tematu. Czytając komentarze dostrzegłem na przykład taką wymiankę:



Cytat
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =10#p24158
korba
"Brzydko jedziesz z tym czy nie widziałem lub nie chciałem widzieć. Prymitywne odzywki, Datsun, nie zaniżaj poziomu dyskusji."


Cytat
Datsun
"Skoro zignorowałeś całkowicie ten istotny dla tematu tekst to albo nie widziałeś albo nie chciałeś widzieć. Nic w tym komentarzu prymitywnego nie widzę. [sred])"



Otóż user forum nie popierający poglądów Datsuna, prędzej czy później musi zejść do defensywy. Nie mam tu na myśli takiego czy innego poglądu, ale swojej własnej godności, miłości własnej. Czy jednak Datsun rzeczywiście nie widzi prymitywu w swym podejściu? Dyskusja trwała, a ja zbierałem tylko do kolekcji jego wypowiedzi w tym temacie, aby się przekonać, jak je oceni. Nadarzyła się okazja i poszło to tak:



Cytat
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =40#p25006
swietykopniety
"Sabekk, tu tylko i wyłacznie Datsunik ma rację [sred]) [sred]) [sred]) innych wyzywa od fanatyków a sam nie dość ze kłamie to jeszcze wyrzuca z forum bo piszą, ze jest kłamca [sred]) ALE DATSUNIK TO OCZYWIŚCIE ANI KŁAMCA ANI FANATYK [sred])"


Cytat
sabekk
"Wiem, tylko mówienie mu o tym głośno sprawi, że znowu cię kopnie. Pozwól nich pierza opadną. Za chwilę weźmiemy się za wersety biblijne i niech chociaż owe będą osadzone w jakimś spokojniejszym kontekście. Choć obawiam się, że gdy do @Datsuna dotrze co one rzeczywiście zawierają... znowu złapie za poduchy i pierza lecieć będą."


Cytat:
Datsun
"Oj bezczelny jesteś, naprawdę...   I niestety znowu prowokujesz pyskówkę.   Naprawdę nie potrafisz inaczej?"


Cytat
sabekk
"Cytaty:
Datsun
"To brawo geniuszu.
Zastanawiam się czy to jest śmieszne czy po prostu żałosne...  :roll:
Chłopie, czy Ty w ogóle czytasz to co piszesz?  :shock:
Myślisz, że on lub ktoś inny takiej hipokryzji nie zauważy?
Litości...
Przepraszam bardzo ale nie da się Ciebie traktować poważnie, niestety.
Wcięłeś się w ten wątek bo myślałeś, że zabłyśniesz? [dblpt])
Niestety ale nie wyszło...  :roll:"


Szcuneczek za szacuneczek. Przecież wiesz jak to działa."



No i trafiłem w sedno sprawy, sądząc po reakcji Marcina  [dblpt]D



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =50#p25013
Datsun
"Co ja widzę, powycinane, powyrywane z kontekstu i zmanipulowane wypowiedzi???  :shock:

Sorki, ale tak "dyskutować" nie będziemy.
Prowokujesz tzw."pyskówki" na każdym kroku. Obrażasz forumowiczów np. Grzesia i straszysz, że go stąd "wywalisz na kopach" itd. Prosiłem grzecznie już nieraz aby pisać grzecznie i nie prowokować ciągle kłótni. Widzę, że skutek żaden, "bo jak grochem o ścianę".
Najwyraźniej po prostu inaczej nie potrafisz...
Nie przypominam sobie aby tak uczyli rozmawiać u ŚJ w T.S.S.K.  :?
Niestety nie mam czasu ani najmniejszej ochoty prowadzić tego forum i monitorować ciągle Twoje "pyskówki".
Żegnam.
"



Nie ma to jak przejrzeć się w lustrze swoich własnych tekstów. Już pomijam, że nigdzie nie pisałem, iż Grześka chcę wywalić stąd, czyli z forum, a jednak Datsun cały czas mi to imputuje. Czy jednak to co mu zacytowałem z jego wypowiedzi, to niczym biblijna konkluzja:  "Słowo wypowiedziane we właściwym czasie jest jak złote jabłka w srebrnych ornamentach" (Przysłów 25:11 NWT)? Dlaczego mnie zbanował gdy tylko dotknąłem jego miłości własnej? Ano dlatego, że jeśli ktoś na jego forum uzurpuje sobie prawo do takich zagrywek, to takie prawo zagarnął sam dla siebie i obdziela nim tych, których w takim czy innym stopniu uważa za swoich stronników.
Jak zatem powyżej opisana sprawa, i to tylko pobieżnie, wszak zapoznałem się z niewielką częścią postów tego forum, ma się do rzekomych intencji Datsuna w jego zaproszeniu?



Datsun
"Na forach dyskusyjnych pisuję od wielu lat i jestem osobą wierzącą i nawróconą. Zauważyłem, że wielu świadków oraz byłych świadków Jehowy pisuje na różnych forach internetowych gdzie często nie są rozumiani, a wręcz obrażani. Postanowiłem w zeszłym roku jesienią założyć forum gdzie kierunek jego jest ewangeliczny i przestrzegane są wartości chrześcijańskie. Regulamin ma chronić przekonania każdego człowieka, a jedynym wyznacznikiem ma być Pismo Święte."



Powiem tak... gdyby prowadzenie forów internetowych było koncesjonowane i wymagane uprzednimi badaniami psychologicznymi, Datsun zapewne by dostał na owych badaniach notę co najwyżej małpy z brzytwą, a nie osoby nawróconej, jak sam o sobie mówi.

Offline

#14 2018-09-20 01:42:19

sabekk
Użytkownik
Dołączył: 2018-09-11
Liczba postów: 2
WindowsChrome 68.0.3440.106

Odp: Witajcie forumowicze

Idąc zatem tokiem tych myśli uważam, że Datsun dopuścił się zwykłego kłamstwa w swym zaproszeniu. Otóż pisząc...



Datsun
"Na forach dyskusyjnych pisuję od wielu lat i jestem osobą wierzącą i nawróconą. Zauważyłem, że wielu świadków oraz byłych świadków Jehowy pisuje na różnych forach internetowych gdzie często nie są rozumiani, a wręcz obrażani. Postanowiłem w zeszłym roku jesienią założyć forum gdzie kierunek jego jest ewangeliczny i przestrzegane są wartości chrześcijańskie. Regulamin ma chronić przekonania każdego człowieka, a jedynym wyznacznikiem ma być Pismo Święte."



...sugeruje, że na jego forum można czuć się normalnie, ze zrozumieniem, bez obrażania, regulamin ma chronić przekonania forumowiczów, a on sam ma czele tego regulaminu stać niczym "strażnik Texasu".  Tymczasem teksty, którymi mnie "ładnie" na forum przywitano...



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 380#p24309
Iliad
"Jeżeli ktoś jest ślepo zapatrzony w "kanał łączności", to dla takiego niestety ŻADNE argumenty nie będą mocne."


Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 390#p24327
Iliad
"Ty zaś i Twoi nauczyciele, próbujecie być jednak mądrzejszy od niego w kwestii kształtu narzędzia na którym Chrystus umarł.  :roll: Trochę pokory by nie zaszkodziło..."



...spotykają się wręcz z wtórowaniem przez admina:



Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 400#p24333
Datsun
"Ty i Twoi nauczyciele nie potraficie wyjaśnić nauk, które imputujecie ludziom."



Już nie będę pytał, jaki ma to merytoryczny wkład w dyskusję, ale zapytać gdzie w tym deklarowana ochrona przekonań innych userów forum, no to aż się prosi.
Jednak to nie jedyna sprawa, w której Datsun okazał się zwykłym kłamcą i oszustem. Otóż w temacie...



http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =50#p25011
Jezus Chrystus to archanioł Michał?



...z którego już cytowałem słowa Datsuna, w których się "czule" ze mną żegnał z forum, zamieściłem jako ostatnie 2 posty. Jeden się ostał (link do niego powyżej), a drugi usunął. Dopuścił się zatem oszustwa zatajając przed np. userem Iskierka fakt, że kontynuowałem z nią dalej rozmowę, ale przede wszystkim zataił przed nią fakt, że miała swoją merytoryczną kontynuację. Jest to również oszustwo w stosunku do innych userów forum, śledzących ten temat, oraz gości, których fakt odwiedzania jego forum bardzo go ekscytuje. Skoro już doczytaliście do tego momentu, no to udostępniam treść owego post. Najpierw ten, który wciąż tam wisi, a następnie ten wykasowany.



---//---



sabekk napisał/a:
Datsun napisał/a:

Oj bezczelny jesteś,  naprawdę...
I niestety znowu prowokujesz pyskówkę.
Naprawdę nie potrafisz inaczej?

Cytaty:
Datsun
"To brawo geniuszu.
Zastanawiam się czy to jest śmieszne czy po prostu żałosne...  :roll:
Chłopie, czy Ty w ogóle czytasz to co piszesz?  :shock:
Myślisz, że on lub ktoś inny takiej hipokryzji nie zauważy?
Litości...
Przepraszam bardzo ale nie da się Ciebie traktować poważnie, niestety.
Wcięłeś się w ten wątek bo myślałeś, że zabłyśniesz?
[dblpt])
Niestety ale nie wyszło... :roll:"


Szcuneczek za szacuneczek. Przecież wiesz jak to działa.


---//---


Datsun napisał/a:

Przepraszam bardzo ale nie da się Ciebie traktować poważnie,  niestety.
Nawet nie pytam z czym się z nimi nie zgadzasz, bo tak naprawdę wystarczy tylko jedna sprawa (a jest ich zapewne więcej). Ich pisma cytujesz jako autorytet ale robisz to obłudnie tylko wtedy gdy ich treść pasuje do światopoglądu. To co nie pasuje to zwyczajnie odrzucasz.
Wcięłeś się w ten wątek bo myślałeś,  że zabłyśniesz? [dblpt])
Niestety ale nie wyszło...  :roll:

Skoro już wytłumaczyłeś sam sobie wszystko, no to przejdźmy do tej części rozmowy, o którą prosiłeś:

Pytanie pierwsze:

(Biblia Warszawska, Dn 12:1, 2)
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
2. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.

[Biblia Warszawska, Mt 24:3; 21]
3. A gdy siedział na Górze Oliwnej, przystąpili do niego uczniowie na osobności, mówiąc: Powiedz nam, kiedy się to stanie i jaki będzie znak twego przyjścia i końca świata?
21. Wtedy bowiem nastanie wielki ucisk, jakiego nie było od początku świata aż dotąd, i nie będzie.

Powstaniu Michała będzie towarzyszyć "czas ucisku, jakiego nigdy nie było". Przyjściu Jezusa ma również towarzyszyć  "ucisk jakiego nie było". Czy w obu tekstach chodzi o ten sam "ucisk jakiego jeszcze nie było"? Jeśli tak, to czy Michał z Daniela to Syn Człowieczy/Jezus z Mateusza?



Pytanie drugie:

(Biblia Warszawska, Dn 12:1, 2)
1. W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, który jest orędownikiem synów twojego ludu, a nastanie czas takiego ucisku, jakiego nigdy nie było, odkąd istnieją narody, aż do owego czasu. W owym to czasie wybawiony będzie twój lud, każdy, kto jest wpisany do księgi żywota.
2. A wielu z tych, którzy śpią w prochu ziemi, obudzą się, jedni do żywota wiecznego, a drudzy na hańbę i wieczne potępienie.   

(Biblia Warszawska, J 5:27-29)
27. I dał mu władzę sądzenia, bo jest Synem Człowieczym.
28. Nie dziwcie się temu, gdyż nadchodzi godzina, kiedy wszyscy w grobach usłyszą głos jego;
29. i wyjdą ci, co dobrze czynili, by powstać do życia; a inni, którzy źle czynili, by powstać na sąd.

Powstaniu Michała będzie towarzyszyć "obudzenie się tych co śpią w proch ziemi - jedni do żywota, drudzy na hańbę i potępienie". Przyjściu Jezusa ma również towarzyszyć zmartwychwstanie. Jedni mają powstać "do życia, inni na sąd". Czy w obu tekstach chodzi o to samo zmartwychwstanie? Jeśli tak, to czy Michał z Daniela to Jezus z Jana?


Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =30#p24929
Datsun
"Nie mam więcej pytań"





sabekk napisał/a:
Iskierka napisał/a:

Datsunie, ja nie odebrałam tego co pisze Sabekk jako udowadnianie wiarygodności "PASTERZA" Hermasa, ale pokazanie, że tak inni do III wieku uznawali, że to natchnione pismo.


Może i nawet do IV wieku, wszak mamy jeszcze i "sąd" nad Ariuszem w Nicei. Generalnie "Pasterz" to jeden z szeregu tekstów, no ale chyba nie chodzi o to aby zawalać temat wszystkim, więc może dojdę do sentencji.



"Anioł' jest jednym z imion nadawanych Chrystusowi aż do IV wieku. Zwyczaj zaczyna wówczas zanikać, z powodu dwuznaczności wyrażenia oraz z powodu użytku, jaki czynili z tego słowa arianie. Ale od drugiego wieku użycie tego słowa zostaje zawężone. Za to stanowi zwyczajną formę judeochrześcijańskiej teologii trynitarnej"
(Jean Danielou "Teologia Judeochrześcijańska")



"Nie trzeba się więc dziwić, że i w chrześcijaństwie pozostała tradycja uznająca jednego Anioła poniżej Boga, a powyżej innych aniołów. Jest tak w "Pasterzu" Hermasa, niewątpliwie najbardziej znanym piśmie judeochrześcijańskim, w którym mowa o aniołach. Spotykamy tu ważnego Anioła Pokuty, oraz ważniejszego od niego Anioła Pańskiego, zwanym również Wspaniałym, Najświętszym czy Michałem. (...) 'Hermas uznaje istnienie jakiejś najwyższej, najdoskonalszej, pochodzącej od Boga duchowej istoty, która w otoczeniu sześciu Aniołów Wspaniałych stoi na szczycie hierarchii duchów niebiańskich. Tej tajemniczej istocie nadaje aż trzy imiona: Michał Anioł, Syn Boży i Duch Święty.'"
(Henryk Pietras "Początki Teologii Kościoła")



I teraz najistotniejsze.



"Takie "anielskie" wyobrażenie Trójcy mogło służyć tylko w kręgach chrześcijan wywodzących się z judaizmu. Wierni z innych narodów nie mieli takich pojęć, dlatego też w miarę oddalania się chrześcijaństwa w stronę kultury grecko-rzymskiej teoria ta musiała tracić na znaczeniu."
(Henryk Pietras "Początki Teologii Kościoła")



Iskierka napisał/a:

Myślę, że to całe nieporozumienie między Wami ( o czym czytam powyżej) wynika z tego, że TY kierujesz uwagę tylko na Biblię w temacie "czy archanioł Michał to Jezus", natomiast Sabekk podpiera się innym źródłem, m.in. "Pasterzem", który zaliczano kiedyś do pism natchnionych.


Chodziło mi po prostu o odtworzenie pewnej atmosfery. No, ale masz na przykład taki tekst:



(Biblia Warszawska, Dz 23:6, 7, 8)
6. Paweł, świadomy, że jedna część składa się z saduceuszów, a druga z faryzeuszów, zawołał przed Radą Najwyższą: Mężowie bracia, ja jestem faryzeuszem, synem faryzeuszów, jestem sądzony z powodu nadziei i zmartwychwstania.
7. A gdy to powiedział, powstał rozdźwięk między faryzeuszami i saduceuszami i zebranie się rozdwoiło.
8. Saduceusze bowiem uczą, że nie ma zmartwychwstania ani anioła, ani ducha, natomiast faryzeusze uznają jedno i drugie.



Może to tekst z tych "czy rozumiesz co czytasz" (Dz 8:30), jednak w zrozumieniu tła w tym temacie raczej ważny. Jak go rozumiesz @Iskierko?



Iskierka napisał/a:

Sabekk - jakkolwiek rozumiem Twój punkt widzenia to zauważ, że Biblia, nawet w różnych przekładach, jest nam obecnie bliższa i stanowi teraz autorytet, natomiast inne źródła albo są zapomniane, albo nie każdy ma czas wertować historię, stąd skoro są różne płaszczyzny w dyskusji, raczej nie dojdzie do jedności.


A jak rozumiesz ten tekst?



(Biblia Tysiąclecia II, Kol 2:3)
18. Niechaj was nikt nie odsądza od nagrody, zamiłowany w uniżaniu siebie i przesadnej czci aniołów, zgłębiając to, co ujrzał. Taki, nadęty bez powodu zmysłowym swym sposobem myślenia,



Iskierka napisał/a:

Czy zrozumiale wyraziłam swoje zdanie, czy ja już nie kumam, o co Wam Panowie chodzi? [dblpt])


Generalnie to poszło o to, że on zapytał: "I we wszystkim się zgadzasz z tymi pisarzami, których zacytowałeś?", a zachowuje się jakby zapytał: "I we wszystkim się zgadzasz w tych cytatach, których to pisarzy zacytowałeś?". Do tego ubiera to w jakieś autorytety, samozaprzeczenia, wiarygodności, obłudzie i takie tam. No to co ja się z nim tam będę dochodził. Mnie wystarczyły 3 litery, jemu już 1140. Trzeba to przerwać, bo w przypływie tak negatywnej energii jeszcze mu się klawiatura popsuje. Dostał powyżej dwie torpedy i niech szuka szalupy. Przynajmniej może z tego będzie w tym temacie jakiś merytoryczny pożytek.

Wiadomość dodana po 20 h 57 min 25 s:
Pozostała zatem kwestia konta Olaf.



http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … =40#p25150

Olaf napisał/a:

Możesz odpowiedzieć czy pisywałeś lub nie na naszym forum jako... forumowicz Sabekk?
Jako administrator chyba mam prawo zapytać? [sred])

Oczywiście, że masz prawo zapytać. Już lecę szybciutko do konfesjonału i z pokorą na kolankach... otóż proszę księdza...  prawda i tylko prawda [dblpt]D
Po pierwsze sam mnie tu zaprosiłeś.



http://www.prawdaforumreligijne.oxn.pl/ … d=183#p183

Datsun napisał/a:

Witajcie
Na forach dyskusyjnych pisuję od wielu lat i jestem osobą wierzącą i nawróconą. Zauważyłem, że wielu świadków oraz byłych świadków Jehowy pisuje na różnych forach internetowych gdzie często nie są rozumiani, a wręcz obrażani. Postanowiłem w zeszłym roku jesienią założyć forum gdzie kierunek jego jest ewangeliczny i przestrzegane są wartości chrześcijańskie. Regulamin ma chronić przekonania każdego człowieka, a jedynym wyznacznikiem ma być Pismo Święte.
Zapraszam:

http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/index.php



Gdy tylko zorientowałem się, że przesłanie Twego zaproszenia i regulamin zaczynają rozjeżdżać się z rzeczywistością, dawałem ci to delikatnie do zrozumienia:


Cytat:
http://forum.zbawieniedlaciebie.pl/view … 400#p24335
sabekk
"A wydawało mi się, że rolą administratora jest utrzymywanie dyskusji na merytorycznych torach dyskusji. Ja rozumiem, że masz swój pogląd, ale jako admin wyrażając go powinieneś mnie raczej bronić przed podobnym tonem, a nie go eskalować. Rozmawiają ze sobą dwa różne poglądy. Jeśli nie będą zachowywać w stosunku do siebie przynajmniej pozorów, no to temat skończy w piaskownicy a ty, widząc twe nastawienie, będziesz za to winił mnie. Nie wiem po co regulamin wstawiałeś na to forum."



No niestety Ty swoje, więc pod tym linkiem z Twoim zaproszeniem masz opisaną całą genezę tego, jak to szło i do czego zaprowadziło. W sumie machnąłem na to ręką, ale zrobiłeś jedną podłą rzecz. Otóż wywaliłeś mój ostatni post z tematu "Jezus Chrystus to archanioł Michał?". W ten sposób oszukałeś wszystkich co do zawartości tego tematu. I tak przyszła myśl... Olaf. W zasadzie to Ty stałeś się jego ojcem, bo gdybyś tego nie zrobił... nie wiem jak ci Olaf powinien mówić... tatusiu?  [sred]) Skoro zatem taki jest twój stosunek do otaczających Cię faktów, a takim był fakt, że ten post tam był, no więc nie miałem żadnych skrupułów w stosunku do ustalonych przez Ciebie zasad ujętych w regulaminie. "Szacuneczek za szacuneczek", jak zapewne pamiętasz. Jeśli zatem zignorowałem regulamin zakładając drugie konto po to, aby Ci pokazać palcem, jak zakłamujesz rzeczywistość na tym forum, a przy okazji tego tematu podparłem swoje działania szeregiem tekstów biblijnych, no to zastanawiam się jakimi to tekstami będziesz bronił faktu, że okłamałeś Iskierkę i pozostałych userów zatajając przed nimi prawdę o tym, że temat dotyczący Michała miał swoją merytoryczną ciągłość.
Widząc, że usuwasz treści Ci niewygodne porobiłem kopię wszystkiego co na tym forum ze mną związane. Również i pewnych Twoich wypowiedzi. Mam już szkic artykułu, który rozpoczyna się treścią twojego zaproszenia, zawartością regulaminu, i jak to wszystko jest u ciebie w praktyce. Mogę to wrzucić na jakiegoś bloga i polinkować tu i tam, coby Tobie podobni mieli z czego przykład brać. Nie muszę tego jednak robić, jeśli pozostawisz wszystko nietknięte, niczego z tego tematu nie usuniesz. Sprawa zostaje wówczas między nami "kolegami" z tego forum i się rozstajemy. Ja nie mam jakiegoś parcia na szkło, aby tutaj pisać i jak mnie najdzie na jakąś pogaduchę... nie tylko ty zapraszasz do siebie.
Tak na wszelki wypadek, gdyby ci przyszło do głowy jednak zataić przed innymi prawdę o tym, co Ci właśnie napisałem, wszyscy z którymi rozmawiałem na Twoim forum dostają twoje pytanie i moją odpowiedź na PM, no i oczywiście pod linkiem powyżej, z Twego zaproszenia.

Ostatnio edytowany przez sabekk (2018-09-20 01:43:23)

Offline

#15 2018-10-01 20:15:20

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
WindowsChrome 69.0.3497.100

Odp: Witajcie forumowicze

Tam zawsze było łatwo o bana.

Offline

#16 2018-12-26 04:40:31

bladadupa
Użytkownik
Dołączył: 2018-12-26
Liczba postów: 34
WindowsFirefox 64.0

Odp: Witajcie forumowicze

Zibi napisał/a:

Tak sobie grzecznie siedzimy i czasem ktoś coś napisze. Nawet nie ma kogo zbanować.

Niech ci głupie pomysły o banowaniu do makówy nie przychodzą.
Weź jakoś rozwiń to forum, albo co bu nudno tu jak na pustyni.
Do roboty !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
depresyjnypej - jabloniowa7 - goldservices - klubplytowy2022 - recydywa