Autentyczne i Niezależne Forum Biblijne

Nie jesteś zalogowany na forum.

#1 2019-02-04 20:18:34

Zibi
Administrator
Skąd: Gorny Slask
Dołączył: 2015-10-07
Liczba postów: 420
WindowsChrome 71.0.3578.98

Upamiętnianie śmierci Pana Jezusa.

Upamiętnianie śmierci Pana Jezusa.

Czy i jak je obchodzisz?

Niektóre wyznania obchodzą dzień Śmierci Pańskiej wg. kalendarza żydowskiego, to jest 14 nisan.

Ciekawe jak to wygląda w różnych religiach.


Jana 6:53-59 Uwspółcześniona Biblia Gdańska


(53) A Jezus im powiedział: Zaprawdę, zaprawdę powiadam wam, jeśli nie zjecie cielesnej natury Syna Człowieka i nie wypijecie jego przelanej krwi nie macie w sobie życia. (54) Kto je moją cielesną naturę oraz pije moją krew ma życie wieczne, a ja go podniosę w dniu ostatnim. (55) Bowiem moja cielesna natura na pewno jest pokarmem, a moja krew na pewno jest napojem. (56) Kto je moją cielesną naturę i pije moją krew we mnie mieszka, a ja w nim. (57) Jak mnie posłał żyjący Ojciec, a ja żyję dla Ojca, tak i ten, który mnie spożywa, także ten będzie dla mnie żył. (58) To jest chleb, co zstąpił z niebios. Nie jak za waszych przodków, którzy zjedli mannę i umarli. Kto je ten chleb będzie żył na wieczność. (59) To powiedział w bóżnicy, ucząc w Kafarnaum.


Mateusza 26:26-28

(26) A kiedy oni jedli, Jezus wziął chleb i uwielbiwszy Boga, łamał oraz dał uczniom, i powiedział: Bierzcie, jedzcie; to oznacza ciało moje. (27) A gdy wziął kielich, podziękował oraz im dał, mówiąc: Pijcie z niego wszyscy; (28) albowiem to oznacza moją krew Nowego Testamentu, która za wielu się wylewa na wyzwolenie od grzechów

Łukasza 22:19,20

(19) Wziął też przaśny chleb, podziękował oraz łamał i dał im, mówiąc: To jest moje ciało, które jest za was wyznaczone, to czyńcie na moją pamiątkę. (20) Podobnie i kielich, po zjedzeniu wieczerzy, mówiąc: Ten kielich to Nowe Przymierze w mojej krwi, która się za was wylewa.

1 Koryntian 11:23-34

(23) Gdyż ja przejąłem od Pana to, co i wam przekazałem, że Pan Jezus wśród owej nocy, której był wydawany, wziął chleb, (24) podziękował, złamał oraz powiedział: Bierzcie, jedzcie, to jest moje, za was łamane ciało; to czyńcie na moją pamiątkę. (25) Podobnie i kielich po spożyciu wieczerzy mówiąc: Ten kielich jest Nowym Przymierzem w mojej krwi; to wywołajcie, ilekroć na moją pamiątkę pijecie. (26) Bowiem ilekroć byście jedli ten chleb oraz pili ten kielich śmierć Pana zwiastujecie, aż do czasu, którego przyjdzie. (27) Wobec tego, kto by jadł ten chleb, albo pił kielich Pana niegodnie, będzie winien ciała i krwi Pana. (28) Zaś człowiek niech próbuje samego siebie i niech tak tylko je z tego chleba oraz pije z tego kielicha. (29) Bo jedząc i pijąc niegodnie, je i pije dla siebie potępienie, nie rozróżniając ciała Pana. (30) Przez to jest między wami wielu nędznych, chorych oraz dość liczni zasypiają. (31) A jeśli sami siebie rozsądzamy nie jesteśmy oceniani. (32) Zaś będąc oceniani przez Pana jesteśmy wychowywani, byśmy nie mogli zostać potępieni ze światem. (33) Wobec tego, moi bracia, schodząc się dla zjedzenia, czekajcie jedni na drugich. (34) A jeśli ktoś łaknie, niech je w domu, byście się nie schodzili dla oceny. Zaś inne sprawy uporządkuję, kiedy przyjdę.

Offline

Użytkowników czytających ten temat: 0, gości: 1
[Bot] ClaudeBot

Stopka

Forum oparte na FluxBB

Darmowe Forum
caros - alwimc - dolarsrpg-mta - leliga - 5lpp